2019-6, Oostenrijk
Door: Rob
Blijf op de hoogte en volg Rob en Sil
08 Juli 2019 | Oostenrijk, Hall in Tirol
We worden vandaag wederom om 07.00 uur wakker. Na het betalen, het vuil water af laten lopen en het afval in de container te hebben gegooid, gaan we vandaag via de binnen wegen door Oostenrijk. Ons doel is Innsbrück en dat is ongeveer 320 km. We rijden terug over de B85, naar we gisteren de snelweg zijn afgekomen en blijven deze weg volgen tot aan Fürnitz, waar we bij der Hauptbahnhof links af naar de B83 gaan. We rijden tot aan Hohenthurn paralel aan de snelweg A2 en buigen dan af naar het noorden. Tot aan Lienz is het een normaal traject van plattelands dorpje naar plattelands dorpje. Dit is wel leuk, maar de dorps kernen nemen ook wel veel tijd in beslag. Bij Lienz nemen we de B108 oftewel de Felbertauernstraße en moeten hiervoor € 11,00 tol betalen. Dit is wel een hele mooie route van 56,5 km lang en heeft ook nog de Felbertauerntunnel die 5,3 km lang is. De tunnel poorten liggen op een hoogte van 1.630 meter. Deze B108 loopt tot aan Mittersill, waar wij de weg naar het westen nemen. De weg hebben we al meer gereden en is ons dus bekend. Hier langs ligt ook de Gerlos pas, maar we doen bij Wald im Pinzgau een ruk aan het stuur, om op de 113 uit te komen. Deze weg is veel smaller en komt uit bij de Krimmler Waßerfallen. Deze weg slingert de bergen op naar boven, vanwaar je een prachtig uitzicht hebt over het vallende water. Natuurlijk stuur ik de drone op pad om nog mooiere beelden te kunnen maken. Deze pas verbind Oberpinzgau met het Zillertal in Tirol, het hoogste punt is 1.628 meter en heeft een stijging percentage van 17%. Als we voor deze Alpenstraße ook nog eens € 9,50 euro tol hebben betaald, kunnen we de remmen gaan testen. Alles verloopt prima en net voordat we Innsbrück bereiken, hebben we er geen zin meer in. In Hall in Tirol zien we een bordje camping en dat volgen we een paar kilometer tot buiten het centrum van het dorp. Hier op Schwimmbad-camping Hall, nemen we buiten het hek een camperplaats. Voor € 20,00 hebben we een slaapplek, stroom, douche en toilet en gratis entree naar het zwembad. Nadat we ingeplugd hebben, nemen we dan ook meteen een duik in het heerlijke water. Na een uurtje wordt het tijd voor een douche en lopen we terug naar het centrum. Hier vinden we in Die Altstad het restaurant Gasthaus Golderner Löwe. We bestellen een weizen bier en een normaal pils voor Sil. Daarna kunnen we op ons gemak over het menu kijken, maar we zijn er zo uit. De ouderwetse Wienerschnitzel gaat het worden voor ons beiden. Ook nemen we een salade vooraf, maar dat was eigenlijk niet nodig, want veel et vol geladen, lopen we terug naar onze overnachtingplaats. We zitten nog even buiten, maar als de muggen beginnen aan te vallen, gaan we onder de dekens schuilen.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley